Wypoczynek w Rewalu

W dniach od 9 do 19.09.2019r. trzynastoosobowa grupa naszych mieszkańców pod opieką personelu, wypoczywała w nadmorskiej miejscowości Rewal.

Podczas tego pobytu pogoda była bardzo zmienna i kapryśna, jednak to nie zniechęcało do ruchu na świeżym powietrzu. W ciągu całego wypoczynku były tylko dwa dni ładnej pogody, które nasi wczasowicze wykorzystali na długie spacery plażą, blisko fal morskich. W ten sposób dotarli m.in. do miejscowości Trzęsacz, gdzie morze pochłonęło część wioski wraz z kościołem, a pozostał tam tylko fragment muru.

Odwiedzili również Pustkowo, miejscowość oddaloną o 4km od Rewala, gdzie blisko morza znajduje się krzyż papieski przypominający krzyż na Giewoncie.

Największą atrakcją była jednak przejażdżka kolejką retro do Niechorza, gdzie grupa naszych turystów zobaczyła latarnię morską, park miniatur latarni morskich i statków, motylarnię oraz fragmenty mola z czasów II wojny światowej. Podczas tej niecodziennej jazdy mieli przyjemność słuchać muzyki z tamtego okresu, śpiewając znane utwory i podziwiać piękne widoki. Była także wieczorna potańcówka na świeżym powietrzu i kiełbaska z grilla. Każdego dnia chodzili do ogródka sportowego nad samym morzem, by spalić kalorie. Pomimo kapryśnej aury wypoczynek był wspaniały i wesoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.