Aktualności

Udział w „Święcie Jabłka”

26 września 2021 przedstawiciele naszego Domu zostali zaproszeni do udziału w „Święcie Jabłka” w Witrogoszczy. Pracownice terapii zajęciowej wspólnie z mieszkańcami zaprezentowali wykonane u siebie prace i dekoracje, natomiast zespół muzyczny Rytmik Band wystąpił z przygotowanymi wcześniej utworami muzyczno – wokalnymi. Nasi podopieczni brali także czynny udział w konkursach zorganizowanych przez prowadzących. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili:-)

Dyskoteka

13 września 2021 zorganizowaliśmy dla naszych mieszkańców i ich koleżanek z sąsiednich domów pomocy spotkanie połączone z dyskoteką. Po długiej przerwie można było swobodnie porozmawiać przy kawie i słodkościach, a także potańczyć – czego bardzo wszystkim brakowało.

Żegnamy lato

W dniach 2 i 9 września korzystając z pięknej-jeszcze letniej aury przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców pikniki na świeżym powietrzu. Spragnieni wspólnych, integracyjnych zabaw nasi podopieczni ochoczo angażowali się we wszystkie zaplanowane konkursy i atrakcje z nagrodami. Oprócz przeciągania liny, rzutami piłeczką do celu i wyścigów w workach można było także posłuchać występu naszego zespołu „Rytmik Band” i wziąć udział w konkursie „mikrofon dla każdego”. Tu także chętnych nie zabrakło a wspólna zabawa wszystkim bardzo się podobała.

Inicjatorem drugiego pikniku był nasz ksiądz proboszcz Piotr Mleczek, który chciał spędzić czas integrując się wspólnie z naszymi mieszkańcami. Do udziału w pikniku zaproszono także sołtysa i radnego Dębna i Dziunina pana Krzysztofa Matejka.

Relaks nad wodą

W dniach 28 czerwca i 7 lipca zorganizowane zostały pierwsze w tym roku wyjazdy naszych podopiecznych nad jezioro Trzebońskie. Podczas pierwszego wyjazdu 13 mieszkańców wypoczywało na trzebońskiej plaży rozkoszując się urokami ciepłej wody i zażywając kąpieli słonecznych. Po tak długim okresie izolacji społecznej taki wypad stanowił nie lada radość dla naszych domowników.

Podczas drugiego wypoczynku nad wodą mieszkańcy spotkali się z koleżankami z DPS Chlebno i wspólnie miło spędzili czas.

Tak witaliśmy wiosnę 2021

To, że wiosna przyszła do nas 21 marca wszyscy doskonale wiemy. Jednakże u nas powitanie tej pory roku związane jest od lat z kultywowaniem pewnych tradycji. Jedną z podstawowych jest wykonanie kukły w staropolskim języku zwanej marzanną. Wiąże się to z wypchaniem słomą niepotrzebnych rzeczy z damskiej garderoby. Tutaj zawsze dążymy, aby nasz manekin miał kształty doskonałe. Przyozdabiamy ją kolorowymi wstążkami, krepą, aby była widoczna z daleka. Następnie idziemy kukłę spalić. W tym roku ze względu na ciągle obowiązujące obostrzenia pandemiczne nie mogliśmy dodatkowo kukły utopić. Za to pogoda nam dopisała i świetnie się bawiliśmy. Zobaczcie sami!

Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego

Lutowy kulig

lutowy kulig

Tegoroczna śnieżna aura zimowa pozwoliła nam po wielu latach przerwy 10 lutego 2021 zorganizować kulig. W tym celu nie wykorzystaliśmy tradycyjnie koni lecz nasz traktor, który ciągnął za sobą dwie pary dużych sań. Było to niesamowitą frajdą dla naszych licznie przybyłych na kulig podopiecznych.

Mróz tego dnia nie odpuszczał, dlatego dodatkowo rozpalono ognisko, przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaski.

Dom Pomocy Społecznej w Dębnie jako grantobiorca realizuje program

 

  

 

 

„Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (84,28%) oraz budżetu państwa (15,72%), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 Działanie 2.8 – Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Grantodawca – Województwo Wielkopolskie,
Wnioskodawca – Powiat Pilski,
Wartość przyznanego grantu 684 814,57zł
Czas realizacji wydatków od 01.09.2020 do 31.12.2020r.
Środki grantu wykorzystano na:
1. Wypłaty dodatków do wynagrodzenia pracowników w okresie od 01.09.2020 do 30.11.2020 r. Dodatki wypłacane są pracownikom pracującym w bezpośrednim kontakcie
z mieszkańcami – w warunkach zagrożenia zdrowia i życia spowodowanych rozprzestrzenianiem się COVID-19.
2. Wyposażenie izolatki dla mieszkańców z objawami infekcji COVID-19: zakup łóżka rehabilitacyjnego z materacem, niezbędnych mebli i wyposażenia pokoju (szafa, szafka nocna, stół, 2 krzesła) oraz prześcieradeł jednorazowych.
3. Przeprowadzenie 3-krotnie testów wszystkich pracowników świadczących pracę                 w okresie realizacji projektu.
4. Zakup środków ochrony indywidualnej dla wszystkich pracowników świadczących pracę
w okresie realizacji projektu: rękawiczek jednorazowych, maseczek, przyłbic, kombinezonów, fartuchów, gogli, płynów i żeli dezynfekujących, czepków jednorazowych    i ochraniaczy na obuwie.
5. Zakup wyposażenia niezbędnego do zapobiegania skutkom epidemii poprzez, w tym: urządzeń do dezynfekcji powierzchni, dozowników bezdotykowych, zamgławiacza, urządzeń do sterylizacji powietrza, mat dekontaminacyjnych, generatorów ozonu.

 

 

 

 

 

Wrześniowy grill

W tym roku, aby nie narażać dodatkowo naszych schorowanych podopiecznych nie odbyła się tradycyjna impreza, jaką stał się festyn sportowo – integracyjny pod hasłem „Pożegnanie lata”. Zamiast tego 23 września przygotowaliśmy tylko dla  mieszkańców naszego Domu grilla. Pogoda tego dnia była piękna i miło było spędzić czas w swoim gronie.

Letni wypoczynek nad morzem

Mimo panującej pandemii COVID-19 udało się zorganizować dla naszych podopiecznych krótki wypoczynek nad Bałtykiem w Ustroniu Morskim. Było to dla nich bardzo potrzebne po miesiącach spędzonych w społecznej izolacji. Mieszkańcy przebywali tam tylko z personelem z naszego Domu zachowując wszystkie sanitarne procedury.