Aktualności

Spotkania towarzyskie

W dniach 17 i 23 maja 2023 nasi podopieczni zaprosili do nas na spotkanie przy kawie i cieście swoje koleżanki z Chlebna i Falmierowa. Mamy maj, pogoda dopisała więc można było skorzystać ze wspólnych spacerów w naszym parku. Wszyscy dobrze się bawili i czekają na kolejne spotkanie.

Sprzątanie Świata 2023

W piątek 21 kwietnia 2023 ruszyliśmy dwiema grupami, aby posprzątać świat wokół nas. Nasze sprzątanie objęło teren Domu (pierwsza grupa) oraz teren przy naszym Domu, plac zabaw i teren przy głównym chodniku wsi (druga grupa).Akcję zorganizowaliśmy sami z racji przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi 🙂

Czas radosny – powitanie WIOSNY!

Jak każdego roku, również i w tym, 21 marca 2023 uczestniczyliśmy w opaleniu kukły marzanny. Palona kukła ma oddalić zimową aurę i przyśpieszyć według legend ludowych rychłe nadejście wiosny. Liczną grupą dokonaliśmy aktu całopalenia panny marzanny wykrzykując radosne hasła, śpiewając piosenki o Wiośnie i recytując wiersze. Kukłę stworzyliśmy kilka dni wcześniej, 17 marca podczas zajęć piątkowych.

Wspólny Dzień Kobiet

9 marca 2023 podobnie jak rok temu spotkaliśmy się w Restauracji „Podkowa” w Łobżenicy. na spotkaniu z naszymi mieszkańcami gościły koleżanki z DPS Chlebno i Falmierowo. Spotkanie przebiegało w porze okołopołudniowej, w miłej, sympatycznej i smacznej (desery i kawa) atmosferze. każda z Pań otrzymała od naszych panów kwiatek, słodki upominek i prezent.

Karnawałowe zabawy 2023

W lutym bieżącego roku nasi podopieczni mogli się bawić podczas zabaw karnawałowych
w zaprzyjaźnionych Domach Pomocy Społecznej. Tradycyjnie nie zabrakło także zabawy
w naszym Domu prowadzonej przez Zespół muzyczny „Romantic”.

7 luty 2023 – Bal Maskowy w Rzadkowie.

9 luty 2023 – zabawa w naszym Domu.

15 luty 2023 – zabawa w Domu Pomocy Społecznej w Falmierowie.

16 luty 2023 – zabawa w Chlebnie

Goście z kolędami

30 stycznia 2023 w naszym Domu gościł Zespół „Błękit Krajny”. Liczne grono wykonawców składające się w większości z Pań zaprezentowało u nas swój repertuar kolędowy. Spotkanie odbyło się w godzinach popołudniowych w holu naszego Domu przy choince. Nasi podopieczni bardzo aktywnie włączali się we wspólne śpiewanie pastorałek. Wszyscy byli pod obopólnym wrażeniem!

Grudniowy wyjazd do kina

W poniedziałek 12 grudnia 2022 grupa 13 naszych mieszkańców wyjechała do kina w Pile na film „Wielki zielony krokodyl domowy”. Film zrobił na naszych mieszkańcach wielkie wrażenie. Podobnie jak sam obiekt kina, w którym niektórzy z naszych podopiecznych mieli okazję zobaczyć pierwszy raz

Mikołajki 2022

Tradycyjnie jak co roku 6 grudnia to bardzo ważny dzień w kalendarzu naszych podopiecznych. A to dlatego, że tuż po śniadanku odwiedza nas niesamowity gość. Wszyscy z niecierpliwością czekają na niego cały długi rok. A on odwiedza wszystkich bez wyjątku.

Tego samego dnia 12 naszych podopiecznych wyjechało na Jarmark świąteczny do Bydgoszczy. Tam czekało mnóstwo atrakcji i świetnej zabawy

Andrzejkowe tańce i wróżby

Miesiąc listopad obfitował w zabawy taneczne połączone z wróżbami i konkursami andrzejkowymi. Jako pierwszy z domów pomocy zabawę andrzejkową zorganizował Dom Pomocy w Falmierowie 16 listopada 2022. Poniżej kilka chwil wspomnień:

Następnego dnia odbyła się zabawa w Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie

22 listopada grupa naszych mieszkańców w andrzejkowych nastrojach bawiła się w DPS w Suchorączku

Natomiast 24 listopada znacząca grupa naszych mieszkańców bawiła się na zabawie w naszym Domu wspólnie z zaproszonymi gośćmi:

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19