Aktualności

Projekt „Wymiana oświetlenia na energooszczędne w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie”

W październiku 2023 r. Zarząd Wojewódzkiego Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał Powiatowi Pilskiemu dotację na realizację przedsięwzięcia pn. „Wymiana oświetlenia na energooszczędne w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie”.

Zadanie obejmuje zakup, wymianę oraz modernizację 427 punktów oświetlenia wewnętrznego w budynku Domu Pomocy Społecznej w Dębnie.
Powyższe źródła światła wewnętrznego zostaną wymienione na:
– panele LED 
– oprawy LED typu plafon 
– panele LED awaryjne 
– lampy hermetyczne liniowe LED 
– żarówki LED 
– świetlówka LED 

Zakres prac zaplanowanych w ramach projektu obejmuje:
1. Demontaż istniejących opraw oświetleniowych
2. Dostawę i montaż nowych opraw oświetleniowych sufitowych i naściennych,
3. Dostawę żarówek energooszczędnych
4. Utylizację opraw i żarówek.

W każdym punkcie oświetleniowym zastosujemy energooszczędne żarówki, pozwalające zmniejszyć zużycie energii. Zastosowane rozwiązania pomogą zapobiegać przepięciom, zapewnią bezpieczeństwo energetyczne. Technologia LED to ekologiczne źródło światła bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Na realizację przedsięwzięcia pozyskano dotację z WFOŚiGW w Poznaniu w kwocie 77 119,04 zł.
Całkowita wartość projektu to 96 398,81 zł.
Wkład własny Powiatu Pilskiego: 19.279,77 zł
Termin realizacji przedsięwzięcia: 30.10.2023 r.

Projekt pn. „Wymiana oświetlenia na energooszczędne w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie” realizowany jest dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W mieście Kopernika

18 października 2023 wspólnie z koleżankami z Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie 21 naszych podopiecznych zwiedzało rodzinne miasto Mikołaja Kopernika. Jak pamiętacie była to już druga wspólna wycieczka, gdyż pierwszą mieliśmy miesiąc wcześniej do Parku Gigaowadów. W Toruniu czekało na nas mnóstwo atrakcji. najpierw Centrum Kształcenia „Młyn Wiedzy”, spacery po starym mieście, zwiedzanie Domu Kopernika, zwiedzanie Krzywej Wieży, pamiątkowe foto pod pomnikiem oraz seans filmowy na sam koniec. Mamy nadzieję, że na wiosnę znów ruszymy na wspólną wyprawę.

Wypoczywaliśmy w górach

W dniach 8 – 14 października 2023 grupa 6 mieszkańców wypoczywała w Zakopanem. Piękna polska złota jesień pozwoliła w pełni korzystać z uroków i walorów naszych gór. Czas wypełniony był po brzegi, a głowy pełne kolorowych wspomnień.

Dyskoteka i grill na Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka przypadającego w piątek 29 września 2023 roku, na naszych 120 Podopiecznych przygotowana została niespodzianka w postaci dyskoteki i grilla. Niespodzianką były także odwiedziny zaprzyjaźnionych koleżanek a DPS Chlebno i DPS Falmierowo oraz kolegów z DPS Rzadkowo. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 i trwała do godzin popołudniowych. Wszyscy uczestnicy miło spędzili czas na tańcach, spacerach, biesiadowaniu i rozmowach. Niespodzianka czekała także wszystkich chłopaków ze strony jesiennej aury, bo chociaż to ostatnie dni września to w pogodzie prawdziwe lato!

Dofinansowanie ze środków budżetu państwa

Dofinansowanie na bieżącą działalność Domu Pomocy Społecznej w Dębnie w postaci wypłaty dodatków do wynagrodzenia dla pracowników domów pomocy społecznej

W Rodzinnym Parku Rozrywki „Owadogigant” w Lubnicy

19 września 2023 21-osobowa grupa naszych mieszkańców uczestniczyła w wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki OWADOGIGANT w Lubnicy. Wycieczka zainicjowana została przez koleżanki z DPS Chlebno, które zaprosiły naszych domowników na wspólny wyjazd. Na miejscu na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Za sprawą pani przewodnik mogliśmy poznać ciekawostki z życia owadów, przyjrzeć się im z bliska. Poznaliśmy owady żyjące blisko nas, ale też niektóre z ciepłych krajów. Dobra zabawa trwała do wieczora. Pomysł wspólnego wyjazdu był bardzo dobrym przedsięwzięciem.

Z występami w Radawnicy

16 września 2023 roku w sobotę nasz Zespół muzyczny „Rytmik Band” gościł z występami w Radawnicy. Odbywał się tam I Przegląd Zespołów Folklorystycznych Krajna Folk Festival. Nasi muzycy z panem Romanem zaprezentowali 5 utworów o wspomnianej wyżej tematyce. Wszystkie odebrane zostały gromkimi brawami, a nagrodzone talonem pieniężnym i statuetką. Impreza była bardzo bogata w folklorystyczne zabawy, konkursy, dania. Wszyscy bawili się wyśmienicie do późnego wieczora.

Letni dzień na Sielance

1 września 2023 grupa naszych podopiecznych została zaproszona na Półwysep Sielanka w Dźwiersznie Małym. Impreza odbywała się pod patronatem TPD Łobżenica, a na uczestników czekały pyszne poczęstunki oraz mnóstwo zabaw. Pogoda dopisała wszyscy się dobrze bawili i integrowali.

Na turnieju Seni CUP w Toruniu

Już po raz kolejny w przeciągu kilkunastu lat nasza grupa sportowa „Start” uczestniczyła w rozgrywkach meczowych piłki nożnej Seni CUP w Toruniu. Mecze odbywały się w dniach 29-31 sierpnia 2023, a udział brały w nich 52 drużyny z całej Europy. Dla naszych 7 piłkarzy była to okazja do odnowienia zawartych znajomości sprzed lat, spotkania się z dawnymi uczestnikami tego sportu, a także zawarcia nowych znajomości. Służyły do tego długie letnie wieczory, które sprzyjały zapoznawaniu się, spędzaniu miło czasu przy rozmowach i zabawie. W tym roku nasi dzielni piłkarze postarali się o II miejsce w kwalifikacji końcowej! Bardzo się cieszymy, za rok będzie jeszcze lepiej, trzymamy kciuki!

Robert dzielnie broniący strzału karnego

Na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Bornem Sulinowie

W czwartek 24 sierpnia 2023 nasz Zespół muzyczny Rytmik Band brał udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych – Dla Pokoju w Bornem Sulinowie. Nasi muzycy pod batutą pana Romana występowali jako ostatni, w drodze losowania kolejności. Podczas występów zaprezentowali trzy utwory, a w nagrodę za wieloletnią współpracę na polu muzycznym nasi wykonawcy otrzymali Wyróżnienie w postaci pucharu oraz dyplom z rąk Wojewody Zachodniopomorskiego. Zabawa była wyśmienita, czas urozmaicił występ gościa specjalnego – wokalistki z Ukrainy. W czasie wolnym nasi podopieczni mogli oglądać wystawiony sprzęt wojskowy, grać w bule i strzelać z wiatrówki do celu.

Nasz Dom ofiarował na ręce pani Dyrektor DPS w Bornem Sulinowie, w podziękowaniu za kolejne spotkanie, wygrawerowany przez podopiecznego – Marcina obraz.