Aktualności

Lutowy kulig

lutowy kulig

Tegoroczna śnieżna aura zimowa pozwoliła nam po wielu latach przerwy 10 lutego 2021 zorganizować kulig. W tym celu nie wykorzystaliśmy tradycyjnie koni lecz nasz traktor, który ciągnął za sobą dwie pary dużych sań. Było to niesamowitą frajdą dla naszych licznie przybyłych na kulig podopiecznych.

Mróz tego dnia nie odpuszczał, dlatego dodatkowo rozpalono ognisko, przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaski.

Dom Pomocy Społecznej w Dębnie jako grantobiorca realizuje program

 

  

 

 

„Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego (84,28%) oraz budżetu państwa (15,72%), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 Działanie 2.8 – Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Grantodawca – Województwo Wielkopolskie,
Wnioskodawca – Powiat Pilski,
Wartość przyznanego grantu 684 814,57zł
Czas realizacji wydatków od 01.09.2020 do 31.12.2020r.
Środki grantu wykorzystano na:
1. Wypłaty dodatków do wynagrodzenia pracowników w okresie od 01.09.2020 do 30.11.2020 r. Dodatki wypłacane są pracownikom pracującym w bezpośrednim kontakcie
z mieszkańcami – w warunkach zagrożenia zdrowia i życia spowodowanych rozprzestrzenianiem się COVID-19.
2. Wyposażenie izolatki dla mieszkańców z objawami infekcji COVID-19: zakup łóżka rehabilitacyjnego z materacem, niezbędnych mebli i wyposażenia pokoju (szafa, szafka nocna, stół, 2 krzesła) oraz prześcieradeł jednorazowych.
3. Przeprowadzenie 3-krotnie testów wszystkich pracowników świadczących pracę                 w okresie realizacji projektu.
4. Zakup środków ochrony indywidualnej dla wszystkich pracowników świadczących pracę
w okresie realizacji projektu: rękawiczek jednorazowych, maseczek, przyłbic, kombinezonów, fartuchów, gogli, płynów i żeli dezynfekujących, czepków jednorazowych    i ochraniaczy na obuwie.
5. Zakup wyposażenia niezbędnego do zapobiegania skutkom epidemii poprzez, w tym: urządzeń do dezynfekcji powierzchni, dozowników bezdotykowych, zamgławiacza, urządzeń do sterylizacji powietrza, mat dekontaminacyjnych, generatorów ozonu.

 

 

 

 

 

Wrześniowy grill

W tym roku, aby nie narażać dodatkowo naszych schorowanych podopiecznych nie odbyła się tradycyjna impreza, jaką stał się festyn sportowo – integracyjny pod hasłem „Pożegnanie lata”. Zamiast tego 23 września przygotowaliśmy tylko dla  mieszkańców naszego Domu grilla. Pogoda tego dnia była piękna i miło było spędzić czas w swoim gronie.

Letni wypoczynek nad morzem

Mimo panującej pandemii COVID-19 udało się zorganizować dla naszych podopiecznych krótki wypoczynek nad Bałtykiem w Ustroniu Morskim. Było to dla nich bardzo potrzebne po miesiącach spędzonych w społecznej izolacji. Mieszkańcy przebywali tam tylko z personelem z naszego Domu zachowując wszystkie sanitarne procedury.

Dziękujemy za pomoc !

W tych trudnych chwilach, jakie obecnie nastały nie brakuje życzliwych ludzi, którzy pragną bezinteresownie nieść pomoc. I to właśnie od takich wyjątkowych ludzi – od grupy wolontariuszy „Maseczki dla Piły” otrzymaliśmy 50 sztuk wielorazowych maseczek ochronnych.  Bardzo dziękujemy !!! 

Zabawa z okazji Walentynek

18 lutego 2020 odbyła się w naszym Domu zabawa walentynkowa. Zaprosiliśmy na nią podopiecznych z sąsiadujących placówek: Chlebna, Falmierowa, Rzadkowa, Suchorączka, Liszkowa oraz Piły, która niestety nie mogła być tego popołudnia z nami.    (więcej…)

Zabawa andrzejkowa 2019

21 listopada w dzień życzliwości i pracownika socjalnego odbyła się w naszym Domu zabawa andrzejkowa. Tradycyjnie gościliśmy przedstawicieli z zaprzyjaźnionych placówek: Chlebna, Falmierowa, Rzadkowa, Suchorączka oraz Liszkowa. (więcej…)

Dzień pełen wrażeń…

W ostatni dzień września grupa 12 mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Piły. Mieszkańcy podzieleni zostali na 2 grupy. Pierwsza z nich dotarła do Piły pociągiem z  Osieka, druga grupa zaznała przejażdżki pociągiem w drodze powrotnej – z Piły do Osieka. (więcej…)

Wypoczynek w Rewalu

W dniach od 9 do 19.09.2019r. trzynastoosobowa grupa naszych mieszkańców pod opieką personelu, wypoczywała w nadmorskiej miejscowości Rewal. (więcej…)

Festyn sportowo-integracyjny „Pożegnanie lata”.

Tradycyjnie z początkiem września nasz Dom przygotował Festyn z okazji pożegnania lata. Impreza odbyła się 5 września, na którą zostali zaproszeni goście z powiatu pilskiego i gminy Łobżenica, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek wraz z ich przedstawicielami: DPS Chlebno, DPS Falmierowo, DPS Rzadkowo, DPS Piła, DPS Suchorączek, DPS Borne Sulinowo oraz WTZ Liszkowo.  (więcej…)