Aktualności

Sprzątanie Dębna

14 maja uczestniczyliśmy w akcji sprzątania Świata, a ściślej sprzątania Dębna. Akcja została zainicjowana przez naszego nowego radnego. Brali w niej udział mieszkańcy wsi, dzieci, które akurat z racji egzaminów klas 8-ych miały dni wolne oraz nasi podopieczni. Wspólnie z grupą obeszliśmy część wsi, teren przy przystanku PKS, stawu, drogi do Kaplicy Kościelnej, a po ciężkiej pracy poczęstowano nas kiełbaską z grilla i pysznymi babeczkami. Mamy nadzieję, że nasza piękna wieś będzie na dłuuuugo taka czysta:-)

Wycieczka rowerowa

W tym roku przypadała bardzo korzystna „majówka”. Gdy ktoś dobrze zaplanował na ten okres czasu wypoczynek, to mógł nawet wypocząć 12 dni, bez bagażu wybierania wielu dni urlopowych. Nasi podopieczni jednak nie próżnowali, ale maj rozpoczęli aktywnym wypoczynkiem. Już 2 dnia tegoż miesiąca czworo naszych domowników wyruszyło na wycieczkę rowerową nad jezioro Trzebońskie oraz z wizytą – niespodzianką do koleżanek z DPS Chlebno. Pogoda była wręcz cudna, aż miło było tak spędzać czas. Zachęcamy wszystkich do takiej formy wypoczynku.

Z występem w Szkole w Łobżenicy

Choć mamy dopiero 18 kwietnia i nie ma jeszcze w kalendarzu święta o nazwie Dzień Dziecka, to nasi mieszkańcy udali się z wizytą do Dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Łobżenicy. Nasi członkowie zespołu RYTMIK BAND: Grzesiu Ostrowski, Andrzej Białek, Maciej Kozłowski, Albert Behr, Sebastian Jaskólski i Marian Szczepański wspólnie z panem Romanem zaprezentowali swój repertuar muzyczny  na zaproszenie Dzieci. Wizyta nie była całkiem przypadkowa, gdyż kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu i właśnie z tej okazji Dzieci z w/w Szkoły zapraszają do siebie różnych, ciekawych gości i wykonawców. Cieszymy się, że my jesteśmy wśród nich i że wspólnie mogliśmy spędzić czas, dać koncert dla Dzieci wymienić się doświadczeniami. Okazało się jednocześnie, że uczniowie bardzo chcieliby poznać specyfikę życia u nas i nie mogą doczekać się przyjazdu z wizytą do naszych Domowników. Czekamy z niecierpliwością, zatem do zobaczenia!

Wspólny Dzień Kobiet w Łobżenicy

6 marca 2024 13 naszych podopiecznych wspólnie z koleżankami z Chlebna i Falmierowa świętowali zbliżający się Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny. Uroczystość została zorganizowana w restauracji „Podkowa” w Łobżenicy. Przy kawie i deserze świętujący mogli wspólnie nacieszyć się swoim towarzystwem.

Szkolenie z OSP Luchowo

W sobotę 24 lutego 2024 roku nasi domownicy uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez OSP Luchowo. Szkolenie miało charakter profilaktyczny, a dotyczyło procedury zdarzeń nadzwyczajnych. Druhowie Straży przedstawili ogólne założenia funkcjonowania jednostki, takie jak prowadzenie działań ratowniczych, udział w alarmowaniu i ostrzeganiu ludności. Strażacy wyjaśnili że należy ściśle przestrzegać regulaminu obowiązującego w placówce, a dotyczącego bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, zwłaszcza jeżeli chodzi o palenie papierosów co powinno odbywać się w ściśle wyznaczonych do tego miejscach. Mieszkańcy po zakończonej części wykładowej mogli zadawać pytania, a następnie przystąpili do ćwiczeń na fantomie w zakresie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni formą szkolenia i ćwiczeń. Niewątpliwie było to dla nich zupełnie nowe doświadczenie, za które grupie strażackiej bardzo dziękują!

Czas karnawałowych zabaw

18 stycznia 2024 odbyła się pierwsza z zabaw karnawałowych w obrębie placówek, do których jeździmy na spotkania. Zabawa miała miejsce w naszym Domu. Na imprezę przybyli goście z zaprzyjaźnionych DPS-ów z Chlebna, Falmierowa, Suchorączka, Rzadkowa oraz z WTZ Liszkowa. Oficjalnie tańce, konkursy trwały od godziny 15.00 do 20.00, ale karnawałowy nastrój tego dnia rozchodził się po naszym Domu znacznie wcześniej, a tańce tradycyjnie już przy akompaniamencie Roman & Son przedłużyły się.

Na Jarmarku Świątecznym

Zima rozgościła się już na dobre choć w kalendarzu jeszcze kilkanaście dni do pełnego jej nadejścia. My tradycyjnie w dzień Mikołajek w scenerii zimowej aury udaliśmy się w godzinach popołudniowych do Bydgoszczy na Jarmark Świąteczny. Tysiące migoczących kolorowych światełek, świąteczna muzyka, zapach cynamonu i goździków jeszcze bardziej przybliżył nas do świątecznego czasu Bożego Narodzenia

Zabawy andrzejkowe 2023

Przez cały miesiąc listopad trwały spotkania z okazji nadchodzących Andrzejek. Z tej okazji miejsce miały liczne zabawy taneczne, na które wzajemnie zapraszaliśmy się z innymi placówkami. I tak pierwsza zabawa marcinkowa odbyła się w DPS Rzadkowo 9 listopada:

Kolejna zabawa o0dbyła się w naszym Domu w czwartek 16 listopada:

Zabawa w DPS Falmierowo 22 listopada:

Zabawa w DPS Suchorączek 27 listopada:

Zabawa w DPS Chlebno 29 listopada:

Święto Ziemniaka w DPS Suchorączek

25.10.2023 grupa 6 naszych Mieszkańców brała udział w Święcie Ziemniaka obchodzonym w DPS Suchorączek. Niestety aura tego dnia była kapryśna i całe spotkanie przebiegało na terenie placówki. Mimo to zabawa była doborowa, a czas szybko upłynął na wspólnych konkursach, w których główną rolę odgrywał tytułowy ziemniak!

Projekt „Wymiana oświetlenia na energooszczędne w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie”

W październiku 2023 r. Zarząd Wojewódzkiego Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przyznał Powiatowi Pilskiemu dotację na realizację przedsięwzięcia pn. „Wymiana oświetlenia na energooszczędne w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie”.

Zadanie obejmuje zakup, wymianę oraz modernizację 427 punktów oświetlenia wewnętrznego w budynku Domu Pomocy Społecznej w Dębnie.
Powyższe źródła światła wewnętrznego zostaną wymienione na:
– panele LED 
– oprawy LED typu plafon 
– panele LED awaryjne 
– lampy hermetyczne liniowe LED 
– żarówki LED 
– świetlówka LED 

Zakres prac zaplanowanych w ramach projektu obejmuje:
1. Demontaż istniejących opraw oświetleniowych
2. Dostawę i montaż nowych opraw oświetleniowych sufitowych i naściennych,
3. Dostawę żarówek energooszczędnych
4. Utylizację opraw i żarówek.

W każdym punkcie oświetleniowym zastosujemy energooszczędne żarówki, pozwalające zmniejszyć zużycie energii. Zastosowane rozwiązania pomogą zapobiegać przepięciom, zapewnią bezpieczeństwo energetyczne. Technologia LED to ekologiczne źródło światła bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Na realizację przedsięwzięcia pozyskano dotację z WFOŚiGW w Poznaniu w kwocie 77 119,04 zł.
Całkowita wartość projektu to 96 398,81 zł.
Wkład własny Powiatu Pilskiego: 19.279,77 zł
Termin realizacji przedsięwzięcia: 30.10.2023 r.

Projekt pn. „Wymiana oświetlenia na energooszczędne w Domu Pomocy Społecznej w Dębnie” realizowany jest dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.